Kornēlija Franca “Vienalga, kas būs rīt”

Grāmatā stāsts ir par meiteni vārdā Džamila, kurai ir piecpadsmit gadi, un puisi vārdā Džons. Viņi iepazinās diezgan neierastā un dīvainā veidā – Džons mēģināja nozagt Džamilas velosipēdu, un viņa ne jau dusmojās vai bija apmulsusi, bet tā vietā meitene vēlējās iepazīties ar puisi. Tā bija pirmā dīvainā lieta, ko pamanīju, lasot grāmatu. Nedomāju, ka realitātē kāds gribētu iepazīties ar zagli, kurš tik tikko mēģināja tevi apzagt. Nākamā dīvainā lieta bija tā, ka Džamila ne tikai iepazinās ar puisi, bet arī devās viņam līdzi meklēt piedzīvojumus nakts laikā. To es saistu ar viņas attiecībām ar vecākiem, jo tie viņu ierobežoja. Manuprāt, tādā veidā meitene beidzot gribēja izlauzties no rutīnas. Man viņas rīcība šķita ļoti neapdomāta, un es nesaprotu, kā var uzticēties cilvēkam, par kuru tu neko nezini. Džamila man šķita ļoti nepastāvīga un pat pazaudējusi sevi, jo vienā brīdī viņa uzskatīja, ka savos piecpadsmit gados jau ir pieaugusi, bet citā teica, ka vēl ir bērns. Turpretī Džona tēls nebija īsti saprotams, es tā arī netiku skaidrībā ar viņa raksturu un dzīvi pirms šīs nakts. Tieši visas šīs dīvainības man neļāva nolikt grāmatu malā, jo gribējās uzzināt vai tālāk būs vēl trakāk nekā sākumā. Man šī grāmata šķita neierasta, bet reizē arī ļoti banāla, jo kārtējo reizi pareizajai meitenei iepatīkas sliktais puisis. Domāju, ka šī grāmata lieliski parāda to, kā nevajag rīkoties, ja tev ir tikai piecpadsmit gadi.

Vaira

 

Šī grāmata visnotaļ ir piemērota tikai un vienīgi 15-17 gadus veciem bērniem. Protams, nav arī aizliegts jaunākiem vai vecākiem cilvēkiem šo lasīt, bet, manuprāt, viņiem tas nebūtu aktuāli un neinteresētu. Stāsts ir par pusaugu meiteni, kura akli iemīlas sava vecuma puisī un, nedomājot par sekām, dodas tam līdzi nezināmā virzienā. Tas nebūtu tik bezatbildīgi, ja šī stāsta varone šo jauno cilvēku pazītu jau kādu ilgāku laika periodu, bet nē, viņa viņu bija tikko sastapusi, un satika viņa šo jauno cilvēku ļoti interesantā veidā jeb ceļā uz mājām, līdz kurām viņa arī tā nenonāca.

Manuprāt, šī meitene rīkojās bezatbildīgi, jo viņa nepadomāja par sekām kas var notikt, nepadomāja par to, ka viņas ģimenes locekļi uztrauksies un meklēs viņu. Protams, šis stāsts liek paskatīties arī uz lietām no otras puses – mums apkārt ir tik daudz dažādu cilvēku, un mēs nekad nevaram zināt kurš būs tieši tas cilvēks ar kuru gribēsies “bēgt uz pasaules malu”, nedomājot par tā izrietošām sekām.

Beāte

 


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s