Lorena Olivera “Pirms es krītu”

Šo grāmatu es izvēlējos visai dīvaina iemesla pēc. Biju aizgājusi uz bibliotēku, jo pienāca pēdējā nedēļa pirms Ziemassvētku brīvdienām, kas parasti ir garlaicīga. Paņēmu biezāko grāmatu no tām, par ko biju dzirdējusi labas atsauksmes, domājot, ka tās lasīšana aizpildīs visu nedēļu. Bet beigu beigās es to izlasīju vienā dienā, un nedēļas laikā izlasīju veselas četras grāmatas plānotās vienas vietā.

Šīs grāmatas galvenā varone ir Samanta, kuras dzīve no malas varētu šķist perfekta. Samanta ir populāra, šķiet, ka visa skola viņu mīl, viņai ir brīnišķīgas draudzenes un stilīgākais puisis skolā. Arī viņa tā domā līdz brīdim, kad iekļūst avārijā un izdzīvo vienu un to pašu dienu septiņas reizes. Šī piedzīvojuma laikā viņai ir jāapjauš savas kļūdas un jāmēģina atgriezt atpakaļ savu dzīvi. Samanta pamana sīkumus, ko ikdienā nepamana vai nepievērš īpašu uzmanību, sāk novērtēt savu ģimeni, pārvērtē draugu loku un savas attiecības, kā arī saprot, ka ir neadekvāti izturējusies pret apkārtējiem, bet vai nav par vēlu ko labot? Un vai vispār ir iespējams atgriezt veco dzīvi?

Man patika, ka Samanta, ritot grāmatai, auga kā personība. Grāmatas sākumā viņa bija parasta vidusskolniece, kas baidījās būt pati, jo nevēlējās zaudēt popularitāti bet beigās Samanta šķita daudz pašpārliecinātāka un neatkarīgāka. Man patika Kenta tēls, jo viņš jau pašā sākumā bija neatkarīgs un nebaidījās parādīt sevi tādu, kāds viņš ir. Viņš nav no tiem cilvēkiem, kas pazaudē sevi tikai, lai iepatiktos kādam citam.

Lasot šo grāmatu, vairākas reizes pieķēru sevi domājam par savu dzīvi un vērtībām. Manuprāt, ir svarīgi ik pa laikam pārdomāt savu rīcību, attieksmi pret pāŗējiem, jo katra mazākā darbība, ko tu varbūt par neuzskati par svarīgu, var ietekmēt turpmāko dzīvi. Es ieteiktu izlasīt šo grāmatu, jo tā ir interesanta, neparedzama un man bija neiespējami to nolikt malā. Kā arī es iesaku visiem atbrīvoties no bailēm no grāmatām, kas ir biezākas par 250 lapām, jo tas ir tā vērts.

Pēc grāmatas motīviem ir uzņemta arī filma ar tādu pašu nosaukumu. Filmā nav parādīti ļoti daudzi spilgti notikumi no grāmatas, kas, man šķiet, būtu padarījuši to vēl labāku.

”Tieši tad es aptvēru, ka ir tādi mirkļi, kas ilgst veselu mūžību. Tie turpinās pat tad, kad ie jau pagājuši ,- pat tad, kad esi jau miris un guli kapā, šie mirkļi joprojām ir gan pagātnē, gan nākotnē un turpinās bezgalīgi. Tie ir vienlaikus viss un visur. Tieši tajos slēpjas visa jēga.”

Vaira


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s