Zoji Saga “Meitene tīmeklī”

Arī šo grāmatu es izvēlējos diezgan dīvainā veidā, ja vien var teikt – izvēlējos. Bibliotekāre bija pārsteigta, ka es tik ātri lasu, un piedāvāja piedalīties ”Bērnu žūrijā”, es, protams, piekritu, jo man tāpat nebija, ko darīt.

Grāmata ir par meiteni vārdā Penija, kas cieš no panikas lēkmēm, kuras viņu piemeklē ik pa laikam, kopš brīža, kad ar ģimeni iekļuva satiksmes negadījumā. Penija raksta blogu, kurā dalās gan ar saviem piedzīvojumiem, gan arī pārdzīvojumiem. Viņai ir tikai viens draugs, kuru viņa uzskata par īstu draugu, un viņa vārds ir Eliots. Arī viņam ir savas problēmas, kā jau lielākajai daļai jauniešu šajā vecumā. Penija ar vecākiem un Eliotu pavada brīvdienas citā valstī, kur meitene iepazīstas ar zēnu vārdā Noa. Penijai ar Noa izvēršas, kā viņa saka, ”brīvdienu romāns”, bet viss jau nav tik vienkārši, kā izklausās, jo Noa ir savi noslēpumi.

Grāmata man šķita ļoti paredzama, bet tas tieši bija lielākais iemesls, kāpēc es to izlasīju vienā vakarā. Man bija interesanti lasīt, jo gribējās pārliecināties, ka mani pareģojumi ir patiesi. Visi grāmatā aprakstītie notikumi man likās jau kaut kur redzēti un turklāt ļoti neticami, bet grāmata noteikti patiks jaunākām meitenēm, kas tic šādai saldai mīlestībai vai cilvēkiem, kam nav svarīga iespējamība, ka kas tāds varētu notikt reālajā dzīvē.

Uzzināju, ka šai grāmatai ir arī turpinājums, un, man šķiet, es to tomēr izlasīšu, jo man ir interese par to, kā beigās izvērtīsies abu attiecības. Un, manuprāt, ”Bērnu žūrija” ir lieliska iespēja iepazīties ar grāmatām, kuras tu pats nekad neizvēlētos, un atklāt kaut ko jaunu.

”Ikreiz, kad kaut ko publicējat tīmeklī, jums ir izvēle. Jūs ar to varat vairot laimi pasaulē vai arī kādam to atņemt. (..) Tāpēc nākamreiz, kad grasieties publicēt komentāru, savus jaunumus vai dalīties ar saiti, pajautajiet sev: vai tas vairos laimi pasaulē? Ja atbilde ir nē, lūdzu, izdzēsiet to! Pasaulē jau tāpat pietiek skumju. Nevajag tās vairot.”

Vaira


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s